Atspėkite, kuriame mieste teikiamos geriausios pasaulyje viešojo transporto paslaugos?

Viešasis transportas

Atlikus tyrimą Honkongas paskelbtas miestu, kuriame teikiamos geriausios viešojo transporto paslaugos pasaulyje, atsižvelgiant į eismo intensyvumą ir infrastruktūros kokybę.

Šiame reitinge, kurį sudarė konsultacinė įmonė „Oliver Wyman“, pirmauja Honkongas, kurio transporto tinklas dabar laikomas labai prieinamu, turintis didelį stotelių tankį ir visiems prieinamas visoje jo jurisdikcijoje. Tačiau ne viskas tobula: tinklas nėra prieinamas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, kaip yra kai kuriuose kituose miestuose, ir nėra specialių mobiliųjų programų, kurios leistų žmonėms sklandžiai persėsti iš vienos transporto rūšies į kitą. Atkreipkite dėmesį, kad Helsinkyje, kuris šiame reitinge užima penktąją vietą, yra pigiausias pasaulyje daugiarūšio transporto tinklas, nes čia galima keliauti autobusu, tramvajumi, metro, traukiniu ir net keltu vos už 3 eurus už bilietą.
Singapūras yra ketvirtas, o Tokijas, garsėjantis savo viešojo transporto paslaugų efektyvumu, – septintas. Viso reitingo apačioje atsidūrė Nairobis (Kenija), Rijadas ir Džida (Saudo Arabija).

Iš Oliver Wyman ataskaitos matyti, kad Europa, nenuostabu, pirmauja tvaraus judėjimo srityje. Daugelis miestų, ypač Skandinavijos šalyse, jau elektrifikavo savo transporto pasiūlą, skatindami vaikščioti pėsčiomis ir važiuoti dviračiu. Pavyzdžiui, Oslas gali būti laikomas pasauline elektrinių dviračių sostine, be to, jame nustatyta daug zonų be automobilių. Taip pat Amsterdamas ir Helsinkis yra pirmaujantys miestai darnaus judumo srityje ir palaipsniui siekia anglies dioksido neutralumo.

Šiame tyrime analizuojamos 60 didžiųjų pasaulio miestų viešojo transporto sistemos, remiantis keliais kriterijais, pavyzdžiui, jų infrastruktūros dydžiu ir kokybe, patrauklumu, socialiniu poveikiu, tinklo priežiūra ir inovacijomis. Visus duomenis surinko „Oliver Wyman“, bendradarbiaudama su Kalifornijos universitetu Berklyje. Skaitykite toliau ir sužinokite, kurie miestai, išskyrus Honkongą, gali pasigirti geriausiais viešojo transporto tinklais pasaulyje.

Pateikiame geriausių pasaulio miestų, turinčių geriausius viešojo transporto tinklus, dešimtuką:

  1. Honkongas
  2. Ciurichas
  3. Stokholmas
  4. Singapūras
  5. Helsinkis
  6. Oslas
  7. Tokijas
  8. Paryžius
  9. Berlynas
  10. Londonas