Paslaugų sektoriaus apyvartos mažėja kaip ir praeitų metų pabaigoje

Paslaugų sektorius

NAUJAUSIA MĖNESINĖ PASLAUGŲ SEKTORIAUS APŽVALGA IR AUGIMO RODIKLIAI

PASLAUGŲ SEKTORIUS NAUJUS METUS PRADEDA TAIP PAT, KAIP IR PRAĖJUSIUS, T. Y. MAŽĖJA APIMTYS

Remiantis mėnesinės paslaugų sektoriaus apklausos duomenimis, per tris mėnesius iki sausio mėn. toliau sparčiau mažėjo verslo apimtys. Nors vartojimo paslaugų apimties mažėjimas šiek tiek sulėtėjo, jis išliko didelis. Verslo ir profesinių paslaugų apimtys mažėjo po to, kai 2022 m. pabaigoje jos nekito. Tuo tarpu užimtumas abiejuose subsektoriuose santykinai nepakito.

Tikimasi, kad per ateinančius tris mėnesius vidutinės pardavimo kainos vėl smarkiai kils, verslo apimtys ir toliau mažės, nors ir lėčiau, o vartojimo paslaugų sektoriuje vėl mažės užimtumas.

Svarbiausi šio mėnesio apklausos duomenys:

Verslo ir profesinės paslaugos: Verslo apimtis -13%; dirbančiųjų skaičius +3%.
Vartojimo paslaugos: Verslo apimtis -47 %, dirbančiųjų skaičius +1 %.
Žvelgiant į ateinančius tris mėnesius…

Verslo ir profesinės paslaugos: Vidutinės pardavimo kainos +31%.
Vartojimo paslaugos: Verslo apimtis -29 %; dirbančiųjų skaičius -10 %; vidutinės pardavimo kainos +59 %

PRIVAČIOJO SEKTORIAUS AKTYVUMO SUMAŽĖJIMAS

Per tris mėnesius iki sausio mėn. privačiojo sektoriaus aktyvumas mažėjo maždaug tokiu pat tempu kaip ir praėjusį mėnesį (-16 %, o gruodžio mėn. -13 %). Tai jau šeštas iš eilės tęstinis ketvirtis, kai aktyvumas mažėja, o žvelgiant į ateinančius tris mėnesius, tikimasi, kad privataus sektoriaus aktyvumas vėl mažės, tačiau lėčiau (-8 %).

CBI vyriausiasis ekonomistas Alpesh Paleja sakė

„2023 m. pradžioje ekonomika ir toliau rodė sunkumų požymius. Paslaugų sektoriuje pasikartojo praėjusių metų antrąjį pusmetį stebėtas verslo apimčių mažėjimas, ypač vartojimo paslaugų įmonėse.

„Infliacija ir toliau persekioja daugelio sektorių įmones, bet ypač tas, kurios priklauso nuo pinigų vartotojų kišenėse. Nors vamzdynų sąnaudų spaudimas rodo, kad jis mažėja, artimiausiu metu jis ir toliau stabdys verslo augimą.

Mėnesinė paslaugų sektoriaus apklausa buvo atliekama nuo 2022 m. gruodžio 22 d. iki 2023 m. sausio 12 d. Atsakymus pateikė 265 paslaugų sektoriaus įmonės. 1998 m. gruodžio mėn. pradėta vykdyti apklausa apima įvairius paslaugų ekonomikos sektorius, įskaitant kompiuterių paslaugas, vadybos konsultantų, viešbučių ir maitinimo, transporto paslaugų ir telekomunikacijų sektorius.

Mėnesinis FTB augimo rodiklis yra sudėtinis veiklos rodiklis, pagrįstas atsakymais į FTB apklausas. Iš viso nuo 2022 m. gruodžio 19 d. iki 2023 m. sausio 13 d. atsakymus pateikė 742 įmonės.

FTB augimo rodiklis yra sudėtinis gamybos, pardavimų ir verslo apimties duomenų, gautų iš trijų ilgamečių kokybinių FTB JK verslo apklausų: Pramonės tendencijų apklausos (angl. Industrial Trends Survey, ITS, apimančios gamybą), Distribucinių amatų apklausos (angl. Distributive Trades Survey, DTS, apimančios mažmeninę, didmeninę ir variklinių transporto priemonių prekybą) ir Paslaugų sektoriaus apklausos (angl. Service Sector Survey, SSS, apimančios verslo, profesines ir vartojimo paslaugas).

Augimo rodiklis apima ITS gamybos apimtį, DTS – pardavimų apimtį ir SSS – verslo apimtį per pastaruosius tris mėnesius ir ateinančius tris mėnesius.

Balansas – tai skirtumas procentiniais punktais tarp svertinės procentinės dalies įmonių, atsakiusių, kad gamyba padidėjo, ir procentinės dalies įmonių, atsakiusių, kad gamyba sumažėjo (pavyzdžiui, jei 30 % įmonių teigia, kad gamyba padidėjo, 60 % – kad nepakito, ir 10 % – kad sumažėjo, balanso statistika yra +20 %).

Visoje Jungtinėje Karalystėje CBI kalba 190 000 įvairaus dydžio ir sektorių įmonių vardu. CBI įmonių nariai kartu įdarbina beveik 7 mln. žmonių, t. y. maždaug trečdalį privačiojo sektoriaus darbuotojų. Turėdama biurus Jungtinėje Karalystėje ir atstovybes Briuselyje, Vašingtone, Pekine ir Delyje, CBI atstovauja Didžiosios Britanijos verslui visame pasaulyje.